Výlety do okolí

Léto

Přes Jarcovou vede hlavní cyklotrasa spojující Moravskou bránu s Javorníky a Hostýnskými vrchy. Trasa vede v blízkosti Vsetínské Bečvy po zpevněných i nezpevněných cestách. Jarcovou pojí s cyklistikou i známý cyklomaraton Drásal. Jedna z hlavních občerstvovacích stanic je před naší restaurací. Vedle cyklotras protínají Jarcovou turistické a naučné stezky. Vesnici prochází naučná stezka T.G. Masaryka, která je těsně spjata s pobytem prvního prezidenta na Valašsku. V těsném okolí se nachází přírodní úkaz Jarcovká kula, skalní útvar Medůvky. Nad přehradou Bystřička se tyčí kopec Klenov, ne kterém se nachází pozůstatky středověkého hradu. Přehrada Bystřička byla vybudována v letech 1908-1912 a její sypaná hráz je třetí největší v republice. V současné době je využívána už jen k rekreáci a vodním sportům.

Zima

V blízkém okolí se nachází sjezdovky pro méně náročné lyžaře. Ve Valašské Bystřici je to lyžařský areál Bůřov s umělým zasněžováním, na Trojáku v Hostýnkých vrším rozsáhlý lyžařský areal Troják s množstvím vleků jak pro nenáročné lyžaře a děti, tak trasy pro běžkaře. Areál je součástí husté sítě běžkařských tras, které vedou do Karlovic v Javornících, nebo až pod Lysou horu. Pro náročnější lyžaře jsou k dispozici lyžařské areály v Karlovicích, nebo v okolí Radhoště. Aktuální informace o stavu sněhu je možné získat jak na serveru www.beskydy.cz, tak na serveru Meteopress, kde je možno si zjistit předpověď počasí a naplánovat si návštěvu naší restaurace.

 

Děkujeme za návštěvu našich stránek a těšíme se na Vaší osobní návštěvu v naší restaraci. V případě nejasností nebo jakéhokoliv dotazu nás můžete kontaktovat na našem mailu.

Texty povídek uvedených na těchto stránkách jsou majetkem autora a jsou chráněny autorskými právy. Jejich kopírování, rozšiřování a další distribuce i jednotlivých částí je nezákonná a může být pokutována a trestána podle zákonů, a to i v maximálním rozsahu.